Jaki materac wybrać?

W łóżku spędzamy około 1/3 naszego życia, dlatego warto zadbać o własny komfort w trakcie snu. Najlepiej do tego celu nadaje się materac. Żadna kanapa czy narożnik nie jest tak wygodna. Najczęściej takie meble są za twarde lub zdecydowanie za miękkie. Nie zapewniają też odpowiedniego podparcia dla kręgosłupa.

Jaki materac będzie dla nas najbardziej odpowiedni?

Materac powinniśmy dopasowywać do naszego wzrostu i wagi. Jeszcze kilka lat temu powszechnie myślano, że dobry materac to twardy materac. Na szczęście to nie jest do końca prawda. Idealny materac powinien dopasowywać się do naturalnych krzywizn naszego kręgosłupa. Dzięki temu nie będzie nas bolał.

Materac powinien też być o przynajmniej 20 centymetrów dłuższy niż osoba, która na nim śpi. Najprościej rzecz ujmując osoba o wzroście 180 centymetrów będzie potrzebowała przynajmniej dwumetrowego materaca.

Jak twardy materac powinniśmy wybrać? Wszystko zależy do naszych preferencji. Różni producenci mają różna twardość materacy. Jeżeli mamy taką możliwość, to połóżmy się na kilku materacach i sprawdźmy, który z nich nam najbardziej odpowiada,

Coś dla alergików

Jeżeli borykamy się z uczuleniami, to najlepszym wyborem będzie oczywiście materac antyalergiczny. W takim przypadku najlepiej sprawdzą się materace lateksowe i piankowe, które nie mają w sobie wypełnienia z naturalnych materiałów. Nie zbierają się w nim roztocza i kurz. Osoby uczulone jednocześnie na lateks i kurz powinny zdecydować się na materac piankowy.

Drogi czy tani materac?

Ceny materacy wahają się od kilkuset złotych nawet do kilku tysięcy. Na tę rozbieżność wpływa przynajmniej kilka czynników. Rodzaj materaca, jego wielkość czy marka. Co oczywiście nie oznacza, że najdroższy materac będzie dla nas najbardziej odpowiedni. To co odpowiada naszej przyjaciółce nie zawsze musi odpowiada nam…

Podsumowując, dobór odpowiedniego materaca jest niezwykle ważny. Pamiętajmy, że jego wybór jest zdecydowanie bardziej istotny niż wybór nowej lampy czy koloru ścian.

Sprawdź https://expertsnu.pl/

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.