Co lepsze, stolarka aluminiowa czy PCV?

Okna i drzwi to podstawowe elementy, bez których nie sposób wyobrazić sobie domu. Do wyboru ma się modele, które różnią się miedzy sobą nie tylko kształtem, czy wymiarami, ale również rodzajem materiału, z którego zostały wykonane i estetyką. Chcąc wybrać takie okna oraz drzwi, które posłużą przez wiele lat i będzie się z nich zadowolonym, trzeba najpierw zorientować się, jakie produkty ma się do wyboru i jakie są ich cechy.

Aluminium i PCV

Do najpopularniejszych materiałów należą bez wątpienia aluminium i PCV. Ten drugi materiał do niedawna wiódł prym, ale pomału się to zmienia. A to dlatego, że aluminium zyskuje swoich zwolenników. Mimo że wielu osobom wydaje się, że jest to materiał zimny, to od czasu, gdy stosuje się wysokiej klasy uszczelniacze, stolarka aluminiowa zyskała na popularności. Nie bez znaczenia jest zapewne to, odznacza się ona nowoczesnością, a do tego okna i drzwi wykonane tą techniką są energooszczędne. Dla wielbicieli ekologii, a tych przybywa, są to zalety nie do podważenia.

Konstrukcje z aluminium

Stolarka aluminiowa umożliwia uzyskanie form i kształtów, których zastosowanie byłoby niemożliwe, gdyby użyło się innych materiałów. Dzięki temu, że konstrukcje te są solidne i stabilne, można tworzyć z nich przeszklone skrzydła o różnej powierzchni. Rozwiązanie to sprawdza się, gdy chce się zaprojektować ogród zimowy, zabudować balkon, lub skonstruować drzwi przesuwne o nietypowych wymiarach. Możliwości i sposoby wykorzystania stolarki tego typu są praktycznie nieograniczone.

Źródło: https://door-filipek.pl

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.